Pradžia » PASAKŲ IŠŠŪKIS

Pirmieji iniciatyvos "Pasakų iššūkis 2020" atgarsiai
Pirmieji iniciatyvos

Asta D`Elia, Vasario 16-osios gimnazijos Vokietijoje, mokytoja:
 

"Dalyvauti akcijoje pradėjome gavę pasakų sąrašą. Kadangi Vokietijoje, Heseno žemėje, mokslo metai prasidėjo rugpjūčio 17 d., mes paskubėjome. 5-6 klasių mokinukai savarankiškai skaitė pasaką "Senutė ir katiniukas", klasėje ją skaitė vaidmenimis ir vėliau inscenizavo. Buvo nuostabu matyti, kaip mažieji kūrė "moderniąją" tautosaką - pasakoje atsirado naujų veikėjų, nebūtų dialogų ir t.t. Gimnazijos parkas - nuostabi aplinka vaidinti šiai pasakai. Man teko senutės vaidmuo. Reikėjo katiniukui užmesti ant uodegos lapą ir klausinėti. 

"Deivė verpėja" mokinius taip pat nustebino. Buvo įdomu, kad tinginei padedama susirasti vyrą ir leidžiama toliau tingėti. Šiaip visi laukėme, kada tinginė bus pamokyta ar nubausta už savo tinginiavimą...
Rytoj vėl mūsų laukia dvi literatūros pamokos, pasakos ir nauji įspūdžiai."
 
Su geriausiais linkėjimais iš Vokietijos!
Asta D`Elia, Vasario 16-osios gimnazijos mokytoja

 

Laura ARNOTAITĖ, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokytoja:

 

"Nėra abejonių, kad skaitymas vaiko gyvenime yra viena iš svarbiausių veiklų, padedančių pažinti pasaulį ir save, mokančių kalbėti ir mąstyti, pastebėti ir atrasti. O kas, jei ne pasakų skaitymas mokiniui atvers beribį vaizduotės ir stebuklų pasaulį?
Nuo rugsėjo 24 iki lapkričio 13 dienos Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 5-os klasės mokiniai gyvenimiškosios išminties ieškos liaudies pasakose (nesvarbu kokių tautų). Priėmėme iniciatyvos organizatorės Akvilės Sadauskienės iššūkį ir stačia galva neriame į naujas veiklas.
Pirmasis iššūkio žingsnelis jau žengtas! Susitikome, susipažinome su iniciatyva, aptarėme, kaip dirbsime ir kibome į iššūkio veiklas. Pasirinkome pradėti nuo eskimų pasakos „Mėlynasis karoliukas“. Daugelis mokinių tądien dėvėjo melsvus rūbus, diskutavo, ką žino apie Šiaurę, eskimus, jų gyvenimo būdą bei kultūrą... 5-okas Dovydas Kiričenko perskaitė pasaką „Mėlynasis karoliukas“, drauge ją aptarėme. Kiekviena mintis, atsakymas į klausimą ar klausimo kėlimas neliko nepastebėti. Mokiniai už iniciatyvumą pamokos metu rinko mėlynos spalvos saldainius, o pamokos pabaigoje įsivertino, ar pakankamai aktyvūs buvo, reflektavo.
Tai pirmasis mūsų „Pasakų iššūkis 2020“ susitikimas, tačiau tikrai ne paskutinis. Kiekvienas mokinys po pirmojo iššūkio žingsnelio pasirinko po melsvą balionėlį, ant kurio buvo parašytas pasakos pavadinimas, kurią jie ateityje raiškiai perskaitys klasėje ir inicijuos diskusiją.
Smagiausia tai, kad mano nenuoramos, čiauškučiai 5-okėliai šios pamokos metu pademonstravo ne tik savo žinias apie Šiaurę, buvo aktyvūs, gebėjo kantriai bei atidžiai klausytis draugo skaitomo teksto, laikėsi pačių susikurtų pamokos taisyklių, bet ir padovanojo mokytojui pačią nuostabiausią dovaną – komentarą po pamokos: „Ačiū už nuostabią pamoką.""

Ačiū už nuostabią pamoką, mokytoja Laura, Jums!

 

Vaiva Bumblauskienė, mokytoja:

 

"Ta proga apie ,,Mėlynąjį karoliuką”— mano vaikai pekiamečiai laukia kiekvienos pasakos, užtenka pasakyti — „kažkas rieda..” ir jie užbaigia sakinį — „mėlynasis karoliukas” . Skaičiuoja ir tiksliai žino kiek pasakų suvėrėm į karolius. Labai įdomiai išmąsto kodėl buvo taip, ką galima buvo daryti kitaip. Nemaniau, kad į pasaką apie vištytę ir gaidelį galima pažvelgti kitu kampu. Grupėje atsirado paaiškinimas „tyčia—netyčia”. Klausimai po pasakom kartais mums būna sunkoki, tad improvizuoju pritaikydama savo mažiams. Žodžiu, žiauriai įdomu ir džiaugiuosi, kad dar daug karoliukų liko, bus puikūs gražių minčių ir emocijų karoliai. Ačiū Jums už beprotiškai fantastišką iniciatyvą!"

 

Iliustracija - ketvirtokės Aimėjos Nestiukaitės iš Vilniaus Balsių progimnazijos (mokytoja Vaida Uždavinė), įkvėpta eskimų pasakos "Mėlynasis karoliukas".

 
 

Susisiekite su mumis!