Pradžia » PASAKŲ IŠŠŪKIS

Prienų krašte kilusi iniciatyva „Pasakų iššūkis - 2019" įtraukė beveik 7000 pasakų mėgėjų 7 šalyse ir dvejuose žemynuose!
Prienų krašte kilusi iniciatyva „Pasakų iššūkis - 2019


 Mintis grąžinti pasakai jų pelnytą vertę kilo trečius metus dirbant su tėvais, pedagogais bei vaikais, keliaujant per Lietuvą su pasakiškomis edukacijomis, seminarais mokytojams ar paskaitomis suaugusiems. Dažniausiai užduodamas klausimas – o kaipvaikus sudominti pasaka ( „tos šiuolaikinės pasakos tokios keistos...“ - tėvai, „bet gi jos tokios baisios“ - seneliai, „vaikai beveik negirdi pasakų namuose“ - mokytojai) visą laiką kirbėjo šalia, kol galiausiai vasarą tėvų ir mokytojų bendruomenė buvo pakviesta registruotis iniciatyvai „Pasakų iššūkis – 2019". Tai reiškia, kad 21 dieną paeiliui, rugsėjo 9 – 30 dienomis yra skaitomos pasakos. Tikint mokslininkų teigimu, tiek, kiek užtenka suformuoti įgūdžiui. Idant, cituojant B. Bettelheim, „deramai supratę, kokių ypatingų
privalumų turi pasakos, tėvai ir mokytojai pasirūpins, kad joms vaiko gyvenime vėl tektų
šimtmečius turėtas svarbiausias vaidmuo“.
Nors skelbimas socialiniame tinkle buvo patalpintas vieną kartą, visus lūkesčius viršijęs susidomėjusiųjų dėmesys neslūgo net ir įpusėjus iššūkiui. Nežadant jokių prizų, nei loterijos laimėjimų... Ir tai labai džiugina. Tai rodo, kad tikrosios amžinosios pasakų vertybės gyvos mumyse. Iššūkio dalyviams buvo pateikti rekomenduojamų pasakų sąrašai ir patys tekstai bei daugiau nei dešimt skaitmeninių knygų iš pasaulio pasakų lobyno. Dalis tekstų pasiekiami ir svetainėje pasakosaugimui.lt. Dalyvavimas iniciatyvoje – nemokamas.
Netrūko iššūkių iššūkiui net neprasidėjus – pašto paskyra dėl didelės siunčiamų kiekių informacijos
dukart buvo užblokavusi siuntėją, o kompiuteris lygiai tiek pat kartų neatlaikęs krūvio atsidūrė greitojoje „Prienų kompiuteriai“ profesionalios ir operatyvios komandos gelbėjimo tarnyboje.
Įdomu tai, kad iniciatyvoje dalyvauja ne tik pasakų mėgėjai, bet ir tie, kurie nuoširdžiai prisipažino
nemėgstantys ir „nesuprantantys pasakų“. Malonu, kad „Pasakų iššūkis – 2019" sudomino socialinius pedagogus, psichologus, spec. pedagogus, bibliotekas.
Gyvenant 2019 – uosius, Pasaulio lietuvių metus, didelė garbė džiaugtis lietuvių už Lietuvos ribų aktyvumu. Todėl ir pasakų įvairovė plati, rekomenduojamų tekstų sąraše – įvairių tautų išmintis. Dalyvių tarpe - lituanistinė mokykla, taip pat svetur gyvenančios lietuvybę puoselėjančios
mamos, kurios lietuvių kalba, dažnai kaip antrąja kalba, pasakų pagalba nori sudominti savo vaikus.
Keleto Vilniaus, Alytaus mokyklų vadovai iniciatyvai subūrę beveik visą pedagogų bendruomenę, nes „Pasakų iššūkis – 2019" puikiai pritiko jų išsikeltiems skaitymo įgūdžių lavinimo ar kalbinių gebėjimų gerinimo tikslams. Džiugina tai, kad pasakos tris savaites pasieks visų amžių vaikus, nuo mažųjų lopšelyje – darželyje iki jaunuomenės paskutinėse gimnazijų klasėse. Netradicinės pasaulio pažinimo, integruotos geografijos, muzikos, kalbų pamokos, kūrybinės užduotys, tėvai arba mokyklos personalas pradedantis pamokas, arba pamoka prie Jūratės ir Kastyčio paminklo Palangoje, sutikime, daro įspūdį.
Galima tik pasidžiaugti nepaprastai kūrybinga lietuvių mokytojų bendruomene, jų aktyvumu, lankstumu, geranoriškumu bei kolegiškumu. Nuotraukos bei įspūdžiai, kuriais jie dalijasi, yra patys geriausi. Beje, šilčiausias sakinys, kuris įsiminė dar tik dalyvių registracijai prasidėjus – „ačiū už geriausią vaikystės akciją“ - ne tik motyvuoja, bet ir įpareigoja... Smagu, kad su kai kuriais pasakų skaitytojais bei klausytojais laukia ne tik virtualūs susitikimai. Iššūkiui neprasidėjus pasiekusi gera žinia apie Kultūros paso finansuojamų paslaugų rinkinin patekusias dvi sumanymo "Pasakos augimui Asmenybės ugdymo užsiėmimai" edukacines programas („Pasakų lopšy mane augino“ (1-4 kl.) ir „Beveik SUAUGĘS. AUGĘS SU pasaka?“ (5-8 kl.)) taps tiltu, leisiančiu ištarti „Ačiū“ iniciatyvos dalyviams balsu.
Primename, kad iniciatyvos „Pasakų iššūkis - 2019" tikslas - populiarinti pasaką, kaip ugdymo priemonę, siekiant vaikus sudominti pasakomis bei įtraukti į pasakų skaitymo procesą tėvų bendruomenę.
Iniciatyvos "Pasakų iššūkis - 2019" - organizatorius "Pasakos augimui Asmenybės ugdymo
užsiėmimai" programų kūrėja ir vadovė Akvilė Sadauskienė.

Susisiekite su mumis!