Mintijimai

Vienerių veiklos metų ratas apsisuko. Kas toliau?
Vienerių veiklos metų ratas apsisuko. Kas toliau?

Kai gimsta naujas žmogus, tą dieną įprasta vadinti jo gimtadieniu. Kai atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę lygiai prieš 99 metus šiandieną imtos formuoti karinės pajėgos, sakome, jog tada buvo įkurta Lietuvos Kariuomenė. O kaip pavadinti prieš metus  Birštone įvykusį kuklų renginį „Eglės“ sanatorijoje, pirmąjį asmenybės ugdymo pasakų pagrindu užsiėmimą? Galbūt įvardinti sumanymo Pasakos augimui Asmenybės ugdymo užsiėmimai veiklos pradžia būtų pats tas.
Įsivaizduokite, renginį organizavome net neturėdami socialinio tinklo paskyros! Iki paskutinės akimirkos nežinojome, ar ateis bent vienas žmogus. Kaip galėjome taip naiviai elgtis? Tikėjome elektroninio pašto galia. Parašėme ilgą laišką ir paleidome artimųjų adresais. Kaip kokį kalėdinį sveikinimą. Juokinga. Man taip pat. Ir net labai. Mėgstu juoktis iš savo nemokėjimo.
Galite tikėti, galite ne, tačiau žmonių iki didžiausio skaičiaus tetrūko vos dviejų. Manome, kad be aukštesniųjų jėgų pagalbos čia neapsieita. Praėjus 365 dienoms pirmąjį mūsų susitikimą atsimenu labai šiltai. Šiek tiek nedrąsu, bet ir iškilminga, mano galva, ne visai vykęs prisistatymas (labai ruošiausi, tačiau pamiršau, kad reikėjo tai padaryti), bet už tai – nuoširdus dalyvių susidomėjimas ir puikiausias atgalinis ryšys, neskubant išsiskirstyti („norime dar daugiau pasakų!“), ne be primygtinių pastabų „įsikurti“ ir socialiniame tinkle. Judame ir to linkui, mokomės, augame, kuriame, norime nesustoti, vis dar svajojame apčiuopiamai.
O ar pildėsi tos svajonės?

Per pirmuosius aštuonerius mėnesius įvyko aštuonetas viešų asmenybės ugdymo užsiėmimų „Pasakos suaugusiems: pasaulio išminties ir dvasinio augimo lobynas“; Jūsų įspūdžiai tikrai verti dėmesio:

http://pasakosaugimui.lt/atgarsiai-12/lt/
Svečiavomės šešiuose Lietuvos miestuose, kuriuose susitikome su daugiau nei pusantro šimto besidominčių pasakomis ir savo gyvenimais žmonių;
Neatsisakome užmačių pasakų svarbą kasdieniame gyvenime populiarinti tarpe tėvynainių svetur;
Pasakos augimui Asmenybės ugdymo užsiėmimai tapo įregistruotu prekės ženklu, kuriam buvo nustatyta ir patvirtinta teisės aktais garantuojama teisinė apsauga;
Daugiau nei vieną kartą apie mūsų veiklą buvo pasakojama tiesioginio radijo eterio laidose:

LRT „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“

 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013533531/toks_gyvenimas_su_zita_kelmickaite_2017-01-11_15_05

 

FM99 „Kultūra čia ir dabar. Afiša“

 

http://www.fm99.lt/visiems-neabejingiems-pasaku-pasauliui-viniliniu-garso-ploksteliu-paroda-muge/

 

Sugebėjome sudominti ne tik, Jus, mieli bičiuliai, bet ir solidžias valstybės kultūros institucijas bei žinomas visuomenines organizacijas;
Kūrybinės veiklos metus vainikuojanti džiugi NAUJIENA - Pasakos augimui Asmenybės ugdymo užsiėmimai tapo prieinami kiekvienam mokytojui! Augti ir tobulinti pedagogo kvalifikaciją norintieji gali kūrybingai, įdomiai, neįprastai ir prasmingai - kartu  su pasakomis;
Daugybė naujų kūrybinių sumanymų - jau pakeliui;
Ir paskiausia, bet ne mažiau svarbu – sutikome ir savo dvasią praturtinome gausybe pažinčių su nuostabiais žmonėmis. Visą gyvenimą gydančiais, mokančiais vaikus, slaugančiais suaugusius, pardavinėjusiais gatavus drabužius ir duonos gaminius, kruopščiai vedančiais apskaitą, stulbinančia charizma uždegančiais savo studentus, mokslininkais, žinančiais tiek, kiek neįsivaizduoji, kad vienas žmogus gali išmanyti, viso pasaulio skeptikais (ypatingai priešingai ("Pasakos suaugusiems???!!!") nusiteikusieji, po užsiėmimo dėkojantys už labai gerai praleistą laiką - mėgstamiausias mano iššūkis), kuriančiais savo verslą, svajojančiais sukurti darnią šeimą, kursiančiais Lietuvos ateitį, savo šalies patriotais. Ir tai dar nepabaiga. Didelis džiaugsmas ir dar didesnis ačiū už tai, kad patikėjote ir tikite pasakos galia, kad esate kartu.

P.S. Daugybę kartų mums buvo padėkota, paskatinus svarius trokštamus pokyčius žmonių gyvenimuose. Tai tėra Jūsų pačių nuopelnai, brangieji. Džiaugiamės, kad tuo tarpu buvome šalia.

Susisiekite su mumis!