Atgarsiai

Trijų milžinų paunksmėje
Trijų milžinų paunksmėje

Niekada gerai nepažinojau Kauno. Visada jaučiausi jame truputį svetima. Neblogai orientavausi tik Kauno muzikiniame teatre ir dabar jau kitu vardu vadinamose Kauno medicinos universiteto klinikose. Pirmajame nuo mažens buvo lavinamas meno suvokimas, antrosioms patikėdavau savo vaikų gimimus. Bet taip buvo iki to įsimintino vakaro vasario dvidešimt trečiają, kuomet asmenybės ugdymo užsiėmimas pasakų pagrindu "Pasakos suaugusiems: pasaulio išminties ir dvasinio augimo lobynas" svečiavosi Kauno įgulos karininkų ramovėje, saugomoje trijų milžinų. 

Tikėjausi motyvuotos ir žingeidžios publikos. Bet tas nedidelis ir jaukus būrelis kauniečių, vakarą nusprendusių praleisti su pasakomis ir gilindamiesi į save, pribloškė dar ir savo begaliniu nuoširdumu bei atvirumu. Ir ne tik.

Gerbiamas Dominykai, jūsų humoras ir ironija, esu įsitikinus, nuspalvina bet kokį žmonišką sisiėjimą. O jūsų nepasitenkinimas pasakos herojaus narsos kaupimo būdu, kaip ir mintis apie gaisrininkų ryžto terniruotes, paskatino pagalvoti apie šio klausimo uždavimą patiems mūsų laikų herojams, didvyriams gelbėtojams. Kada nors. Ponios Janinos pilietiškasis entuziazmas - užkrečiantis. Tikiuosi, kad Alvydo Šlepiko tekste skyrybos ir logikos kirčius jūs dėliojote taip pat sėkmingai, kaip ir nagrinėtose pasakose. Karališkųjų vardų savininkės Reginos ir draugiškoji Irena, žaviuosi jūsų noru ieškoti ir nesustoti. Pone Kazimierai, jūsų vyriškas santūrumas ir kantrybė, - kaip iš pasakos. Gerbiamoji Greta, jūsų šypsena, tikrai labai graži. Kaip ir taiklios pastabos. Nepamirštkite to. Nerijau, ačiū tau. Tu ne tik atvėrei dar vieną įžvalgą mano mintinai mokamame tekste. Pakylėjo tavo prisipažinimas "esu priblokštas dėl tokios didelės lietuvių tautos išmonės, gebėjusios sudėt tokius dalykus į paprastą pasaką, kuri pasirodo, gali būti tokia nepaprasta"... Agne, tavo motyvacija uždeganti, o energija begalinė. Juk apie tokius herojus, veiklius ir neprarandančius kurso skaitome pasakose, ar ne? Egle ir Andriau, pagalvojusi apie jus, atsimenu tokį amerikietiško filmo pavadinimą, "Žavūs ir drąsūs". Tikiuosi jūsų smalsumas patenkintas? :) Gerbiamas Rimantai, pabaigai perfrazuosiu jus. Gyvenimas tikrai kaip pasaka, nuolatos besitęsianti, kartais besisukanti ratu, atnešanti naujus patyrimus ir žinojimus. Dabar aš jau šį tą daugiau žinosiu apie Kauną. Kad šiame mieste yra tokia, anot maestro a.a. Kernagio, beprotiškai fantastiška Kauno įgulos Karininkų ramovė, kurioje autentiškos Lietuvos didybės dvasią galima apčiuopti ore. Ir kad tame pačiame mieste gyvena puikūs žmonės.

Galiu pasakyti tą patį, gerbiamoji Regina, - ir aš puikiai praleidau laiką. Ačiū Jums už tai. Ir už puikius užsiėmimo įvertinimus.

http://pasakosaugimui.lt/kodel-pasakos-augimui-/kuo-mes-ypatingi-arba-dalyviu-ivertinimai-17/lt/

Susisiekite su mumis!